SKITURY

Narciarstwo wysokogórskie to od początku XXI wieku popularny i stosunkowo łatwy sposób bycia wysoko w górach zimą. W Tatrach duża liczba udostępnionych dla narciarzy wysokogórskich terenów sprzyja uprawianiu właśnie tej aktywności. Mamy do wyboru ogromne i długie doliny, szerokie zbocza, strome żleby i wąskie kominy. Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie dają Tatry zimą trzeba spędzić w górach sporo czasu. Wysokogórscy przewodnicy tatrzańscy zapewnią pomoc, asekurację, wsparcie i radę na każdym z etapów przygody z narciarstwem wysokogórskim. Zapraszamy początkujących na doszkolenie narciarskie i pierwsze kroki na fokach. Znających już skitury na trudniejsze przejścia jak trawers Czerwonych Wierchów czy jednodniowe przejście kilku przełęczy w otoczeniu Hali Gąsienicowej. Kolejnym etapem są zjazdy z Rysów czy punktów leżących w łańcuchu Orlej Perci. Jeśli zawody w skialpinizmie są waszym celem znajdziecie wśród nas zawodników, którzy podzielą się swoim doświadczeniem czy zaproponują wspólne treningi. Elementem każdego z wyjść może być podstawowe szkolenie lawinowe, elementy szkolenia z zakresu turystyki wysokogórskiej czy wspinania.

RYSY, WYSOKA, KOPROWY SZCZYT,
 trawersy przełęczy Tatr słowackich

Opis: Rysy to dla wielu skialpinistów zwieńczenie sezonu. Bezpieczny zjazd i wejście możliwe są właściwie w drugiej połowie zimy.

Termin: III – V

Cena: 700 – 1000 zł w zależności od ilości osób, zagrożenia lawinowego i pogody

Liczba osób: 1 – 3

Czas przejścia: 6 – 9 h

CZERWONE WIERCHY

Termin: I – IV

Cena: 550 – 1000 zł

Liczba osób: 1 – 6

Czas przejścia: 5 – 7 h

Opis: Narciarskie przejście Czerwonych Wierchów to cel dla średniozaawansowanych narciarzy wysokogórskich. Najlepiej rozpocząć trawers od Doliny Kościeliskiej i Ciemniaka i zakończyć w Kuźnicach po zjeździe z Kopy Kondrackiej. Są oczywiście możliwe inne warianty.

LIGHT & FAST

Lubicie poruszać się po Tatrach szybko i bez zbędnych ciężarów? Przejście na nartach kilku przełęczy Tatr Wysokich, wspinaczkowa łańcuchówka, treningi w górach czy szybkie zdobywanie szczytów jednego dnia jest możliwe.